Піклування про себе. Пошук внутрішніх ресурсів.

Що таке піклування про себе?

Це те, на що ми виділяємо час, те, що ми робимо усвідомлено й зважено, те, що дає нам енергію. Піклування про себе - це свідомий вибір.

✍️ Пропонуємо до уваги техніку «5 запитань собі»

Дуже добре буде виділити трохи часу і прописати відповіді на усі запитання. Це сприятиме усвідомленню інформації і дозволить побачити картину в цілому. Якщо будуть виникати додаткові запитання – записуйте і їх та шукайте відповіді.

✅Що мені не приносить задоволення?

Складіть перелік того, що вам не подобається і чого ви не маєте бажання робити. Наприклад, не відповідайте на електронні листи та дзвінки після восьмої вечора, не погоджуйтесь на відвідини заходів, на які вам не хочеться йти, не вживайте їжу, яка здається вам не смачною.

✅Чи достатньо я сплю?

Визначте скільки часу вам потрібно для повноцінного сну. Що заважає спати стільки, скільки потрібно? Що ви можете зробити аби відновити баланс?

✅Коли в останнє я був у лікаря?

Хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Навіть, якщо немає скарг, варто раз на рік відвідувати лікарів. Відчуття того, що все в порядку додасть сил на нові звершення.

✅За що я сьогодні вдячний?

Заведіть собі звичку перед сном подякувати собі щонайменше за три речі. Намагайтесь збільшувати цей перелік і доповнювати щодня. Згадуйте найменші дрібниці. Наприклад, за политі квіти, домовленість із дитиною про самостійне виконання домашнього завдання з математики, за прогулянку із собакою не 15 хвилин, а 25. Важливо помічати не тільки успіхи, а й помилки та кроки щодо їх подолання.

✅Чи можу я бути не ідеальним?

Дуже часто наші внутрішні перфекціоніст та відмінник вимагають майже неможливі речі: встигнути все і зробити це ідеально. Дозвольте собі думку, що посуд іноді може лишатись не вимитим, вечеря може бути не з трьох страв, а з однієї, речі у шафі можуть лежати не за кольором. Проте ви за цей час зробите собі манікюр, вип’єте смачного чаю, поспостерігаєте за природою за вікном.

І наостанок. 

Турбота про себе це не лише додаткове тістечко та гаряча ванна. Це те, що наповнює, відновлює, надихає. Це не коли ми намагаємось «виправити себе», а коли задовольняємо потреби.

 

Профілактика психічного здоров'я "7 днів турботи про себе"

Щоб  мати ресурси на підтримку себе та своїх рідних, мати сили на подолання  різноманітних кризових подій, з якими ми стикаємось у житті, бути ефективними в роботі, кожній людині необхідно піклуватися про власне психічне здоров’я. 

 

Корисно започаткувати традицію виділяти більше часу на підтримку себе.

 

*Спробуйте протягом 7 днів робити наступне:*

👌День 1: Запишіть три речі, за які ви вдячні собі.

🍲День 2: Приготуйте свій улюблений сніданок.

📵День 3: Максимально обмежте час у соціальних мережах.

🎨🛀День 4: Виділіть 30-40 хв на заняття, яке вам приносить задоволення.

🎧🎶День 5: Створіть плейлист улюблених пісень.

🏞️День 6: Вийдіть на вулицю та насолодіться годиною прогулянки.

📝День 7: Запишіть три речі, які допомогли вам ефективніше справлятись зі стресом цього тижня.

Потурбуйтеся вже зараз про власне благополуччя! Бережіть себе!

Рекомендації педагогам щодо психологічної підтримки вихованцям